AusOpen 2025: A tizedik nap programja

2025. január 20.
by cort

Az Australian Open tizedik napján elérkeztünk a negyeddöntőhöz. A keddi napok két-két női, illetve férfi összecsapást rendeznek, mindnek a Rod Laver Arena ad otthont.

Elsőként – magyar idő szerint éjjel 1:30-kor – Coco Gauff és Paula Badosa lép pályára. A spanyol először jutott el ilyen sokáig Melbourne-ben, amerikai ellenfele ezzel szemben tavaly itt elődöntőzni tudott. Kettőjük összecsapásának is Gauff az esélyese, aki tavaly mindkét összecsapásukat megnyerte (igaz mindkettőt három szettben), és az idei évben még veretlen.

A női meccset követően – várhatóan hajnali 4 órakor – Tommy Paul és Alexander Zverev szórakoztatja a Rod Laver közönségét. Paul két éve már bejutott a legjobb négy közé, míg Zverev tavaly és 2020-ban tudott bemenni az elődöntőbe. A tornán mutatott játék alapján inkább Zverevnek áll a zászló, de nem az nem egetverő meglepetés, ha az amerikai harmadszor is legyőzné német riválisát.

Az esti programban – magyar idő szerint 9 órától – először a női címvédő Aryna Sabalenka és Anastasia Pavlyuchenkova lép pályára. Nincs olyan tényező ami ne Sabalenka győzelme mellett szólna. Címvédő, világelső, az idei évben még veretlen, és ezen a tornán is jól játszik. Orosz ellenfele esetleg az egymás elleni mérlegükbe kapaszkodhat (ebben 2-1-re állnak Pavlyuchenkova javára), de legutóbbi összecsapásuk is már lassan 4 éve a Roland Garroson volt.

A két hölgy összecsapását követően jön a nap, és vélhetően a torna eddig legjobban várt meccse Carlos Alcaraz és Novak Djokovic között. A fogadóirodáknál a spanyol az esélyes, és az eddig lejátszott négy fordulót követően valóban az ő formája tűnik jobbnak, de Melbourne-ben Djokovicot legyőzni más kávéház. A szerb 11. Australian Open, és 25 Grand Slam sikeréért hajt, de papírforma alapján egy Alcaraz – Zverev – Sinner hármas legyőzése embert próbáló feladat még egy bombaformában teniszező Djokovicnak is. Mostani riválisa ellen 4-3-ra áll, legutóbbi meccsüket az olimpián is a szerb nyerte, de ami talán a legfontosabb, eddigi két kemény pályán lejátszott összecsapásukon mindkétszer Djokovic hagyta el győztesen a pályát.