Agassi figyelmeztette Zverevet: a győzelem nem old meg mindent

Andre Agassi tanáccsal látta el Alexander Zverevet, aki a Roland Garroson végre megnyerte karrierje első Grand Slam trófeáját. A világranglista harmadik helyezettje öt szettben győzte le Flavio Cobollit, ezzel véget vetve korábbi döntős kudarcainak, a 2020-as US Openen, a 2024-es Roland Garroson és a 2025-ös Australian Openen is.
Agassi hasonló utat járt be pályafutása elején, hiszen első három Grand Slam-döntőjét szintén elveszítette, majd 1992-ben Wimbledonban megszerezte első GS-trófeáját.
A TNT Sports Roland Garros-közvetítésében Agassi elmondta, hogy a győzelem önmagában nem szünteti meg a játékosra nehezedő nyomást.
„Megnyerhetsz egy Grand Slamet, de vajon tényleg meg fog változni az életed? Könnyű ezt hinni, de nem vagyok benne biztos. Amikor végre átléptem a célvonalat, rájöttem egy csúnya kis titokra: a győzelem önmagában semmit sem változtat meg. A nyomás újra megjelenik, különösen akkor, ha még többet vársz el magadtól. Ezzel kell majd nap, mint nap megküzdened” – fogalmazott a korábbi világelső.
Agassi Zverev kitartását is méltatta:
„Nagy elismerés illeti azért, hogy rendre ott van a legnagyobb tornák végjátékában, esőben és napsütésben is egyaránt. Ha elég sokszor próbálkozol, előbb-utóbb sikerrel jársz. A Grand Slam-győzelem egyértelműen mérföldkő egy teniszező pályafutásában. Vannak, akik eljutnak idáig, és vannak, akik nem. Nagyra értékelem, hogy Zverev a kudarcok ellenére is újra és újra visszaküzdötte magát a győzelem kapujába.” – mondta az amerikai.