Petkovic nyerte a WTA Bajnokok Tornáját

2014. november 3.

A német Andrea Petkovic győzelmével zárult a 750 ezer dollár összdíjazású WTA Bajnokok Tornája.

A negyedik helyen kiemelt Andrea Petkovic győzelmét hozta a Szófiában zajló WTA Tournament of Champions. A német hölgy a döntőben a harmadik helyen rangsorolt Flavia Pennettát győzte le 1-6 6-4 6-3 arányban, és ezzel idei harmadik tornagyőzelmét aratta. Pedig nem indult zökkenőmentesen a torna Petkovic számára. Az első mérkőzésén sima 6-0 6-4 arányú vereséget szenvedett a spanyol Suarez Navarrotól, és bár a következő két mérkőzését egyaránt győzelemmel zárta (Pironkova ellen 7-5 6-2, Cibulkova ellen pedig 7-5 6-3 arányban győzött) a továbbjutása csak egy hajszálon múlott: Cibulkovának mindössze egy megnyert játék hiányzott, hogy ő jusson Petkovic helyett a négy közé. Az elődöntőre aztán már egy jó formában játszó Petkovic érkezett, aki két játszmában legyőzte az torna egyetlen százszázalékos játékosát, a spanyol Gabrine Muguruzát.

A döntőt az elődöntőben Suarez Navarrot búcsúztató, és rendkívül agresszívan játszó Pennetta kezdte jobban, az első játszmában háromszor is elnyerte német ellenfele adogatását, és 35 perc alatt 6-1-re nyerte a nyitó szettet. A második játszma kiegyenlített játékot hozott, Petkovic adogatásai feljavultak, és a szett elején megnyert breaknek köszönhetően 6-4 arányban nyerte a második felvonást. A döntő szettet ismét Pennetta kezdte jobban, 2-0-ra elhúzott, ám a következő hét játékból hatot a német hölgy nyert, így 6-3-ra bezsebelte a harmadik játszmát. Petkovic győzelmével idei harmadik, karrierje ötödik tornagyőzelmét aratta, és 340 ranglista ponttal valamint 265 ezer amerikai dollárral gazdagodott.

A tornát jövőre a WTA Elite Trophy váltja, ami Zhuhaiban, Kínában kerül majd lebonyolításra.

A. Petkovic (német, 4.) – F. Pennetta (olasz, 3.) 1-6 6-4 6-3

Kiemelt kép forrása: twitter.com/tennistv