AusOpen 2015: Daráltak a nagyok, örömben úsztak az ausztrál szurkolók
- január.19, amikor egy visszaszámlálás véget ért a teniszrajongók számára. Innentől két hétig ismét a forró ausztráliai nyárban megkezdődött a férfiak küzdelme az Australian Openen. A nagyok nem botlottak, a hazai játékosok kiváló napot zártak.
A Rod Laver Arénában máris egy pikáns összecsapásra lehetett figyelmes a publikum. Rafael Nadal több hónapos kihagyása után ismét egy Grand Slam tornán ragadott ütőt, azonban Mikhail Youzhny személyében sokan úgy gondolhatták, hogy kemény mérkőzés várhat rá. A spanyol játékos, akire a védendő pontok miatt igen nagy teher hárul, remekül kezdett az év első nagy versenyén. Nadal labdái ismét úgy pörögtek, ahogy azt szurkolói elvárták tőle, végig nyomás alá helyezte vetélytársát, akit három sima játszmában intézett el. A salakkirály következő ellenfele az amerikai Tim Smyczek lesz.
Andy Murraynél kérdés, hogy a két hétben meddig tud maximális koncentrációval, magas színvonalú teniszt nyújtani. Nos, ma erre a legnagyobb szüksége volt, mivel aki jártas a korosztályos, illetve junior teniszezők világában, annak Yuki Bhambri neve ismerősen csenghet. A 22 éves indiai srác, egészen kimagasló eredményeket szerzett juniorként, vezette is a világranglistát. Kettejük találkozója ebből kiindulva nem is alakult simán, a britek üdvöskéjének három küzdelmesebb szett kellett a győzelem kiharcolásához. Most még a rutin diadalmaskodott, valószínűleg Bhambriról még fogunk hallani a későbbiekben.
Aki esetleg az esti programra váltott csak jegyet, az sem unatkozhatott, mivel az újabb nagyágyút üdvözölhetett, Roger Federer kezdte meg szereplését Melbourneben. A svájci mai mérkőzésén is az utóbbi negyed évben mutatott formáját vette elő. A tájváni Yen-Hsun Lu megpróbált viszonylag szépen helytállni, azonban a torna négyszeres bajnoka erre nem igazán adott lehetőséget. Federer könnyedén nyerte az első két játszmát, majd a harmadik végén a mentalitás adta meg a kegyelemdöfést Lu számára. A négyszeres családapa a lehető legjobbkor időzített és sikeresen lezárta a találkozót. A második fordulóban jöhet egy tavalyi Davis Kupa meccs visszavágója, ugyanis Simona Bolelli lesz a másik térfélen. Legutóbb Federer nyert, kíváncsiak leszünk ismét simán legyőzi-e Bologna büszkeségét.
Ahogy már korábban említettem az ausztrál szurkolók csak úgy úszkálhattak a boldogságban, de még milyen mérkőzések után. Az alsó ág felső részén talán Tomic és Groth győzelme papírforma volt, azonban a nap legnagyobb szenzációját is egy hazai játékos szolgáltatta. Thanasi Kokkinakisra óriási tehetségként gondolnak a szakértők és erre ma rátett még egy lapáttal. Egy kicsivel több mint négy órás idegőrlő csata és a lett Ernests Gulbis máris a repülőjegyét foglalhatta. Kokkinakis elképesztő mérkőzést nyert meg, így mivel a következő összecsapást pont Groth ellen vívja, egészen biztosan lesz ausztrál a harmadik körben is. A másik gigaászi csatát Nick Kyrgios vívta, aki a rettentően szívós Federico Delbonissal találta magát szemben. Tiebreak itt, 6/3 ott, majd ez fordítva is érvényesült- így jutottak el 2-2 ig. A döntő szett, mivel ott már nincs rövidítés, megelégedett a 6/3-al, Kyrgiosnak a második körben a nála még nagyobbakat adogató Ivo Karloviccal kell farkasszemet néznie.
Éjszaka folytatódik a férfiak küzdelme. A Rod Laver Arénában előbb jön a címvédő, Stanislas Wawrinka a török Marsel Ilhan ellen játszik majd. Közvetlenül utánuk pedig Aljaz Bedenével szemben Novak Djokovic is belekezd a két hetes küzdelembe. A többi kiemeltnél is 1-2 mérkőzés mindenképp érdekes lehet. Kei Nishikori a mindig veszélyes spanyol Nicolas Almagroval, David Ferrer pedig a brazil Thomaz Belluccival kezd.
Az első forduló eredményei:
Tomas Berdych-Alejandro Falla 6/3 7/6(1) 6/3
Jurgen Melzer-Victor Estrella Burgos 6/1 6/4 6/2
Viktor Troicki-Jiri Vesely 6/3 3/6 6/2 6/3
Leonardo Mayer-John Millman 6/3 6/3 6/2
Philipp Kohlschreiber-Paul-Henri Mathieu 6/2 6/2 6/1
Bernard Tomic-Tobias Kamke 7/5 6/7(1) 6/3 6/2
Sam Groth-Filip Krajnovic 6/3 7/6(4) 6/4
Thanasi Kokkinakis-Ernests Gulbis 5/7 6/0 1/6 7/6(2) 8/6
Kevin Anderson-Diego Schwartzman 7/6(5) 7/5 5/7 6/4
Ricardas Berankis-Igor Sijsling 2/6 6/4 7/6(2) 6/7(6) 6/4
James Duckworth-Blaz Kavcic 6/2 5/7 7/6(7) 3/6 6/2
Richard Gasquet-Carlos Berlocq 6/1 6/3 6/1
Lukas Rosol-Kenny De Schepper 4/6 6/2 6/7(4) 6/3 6/4
Dudi Sela-Jan-Lennard Struff 6/4 4/6 3/6 6/3 7/5
Tim Smyczek-Luke Saville 7/6(2) 7/5 6/4
Rafael Nadal-Mikhail Youzhny 6/3 6/2 6/2
Andy Murray-Yuki Bhambri 6/3 6/4 7/6(3)
Marinko Matosevic-Alexander Kudryavtsev 6/4 6/7(5) 4/6 7/5 6/3
Joao Sousa-Jordan Thompson 6/4 7/6(5) 6/4
Martin Klizan-Tatsuma Ito 7/6(6) 6/2 6/4
David Goffin-Michael Russel 6/3 6/3 5/7 6/0
Marcos Bagdhatis-Teymuraz Gabashvili 6/2 6/7(5) 3/6 6/4 6/4
Lukas Lacko-Maximo Gonzalez 4/6 6/2 7/5 6/7(4) 6/1
Grigor Dimitrov-Dustin Brown 6/2 6/3 6/2
Edouard Roger-Vasselin-Tommy Robredo 3/2-nél Robredo feladta
Malek Jaziri-Mikhail Kukushkin 6/2 6/3 2/6 7/6(3)
Nick Kyrgios-Federico Delbonis 7/6(2) 3/6 6/3 6/7(5) 6/3
Ivo Karlovic-Ruben Bemelmans 6/4 6/2 6/4
Jeremy Chardy-Borna Coric 3/6 6/4 7/5 6/4
Andreas Seppi-Denis Istomin 5/7 6/3 2/6 6/1 6/4
Simone Bolelli-Juan Monaco 6/3 3/6 6/3 6/1
Roger Federer-Yen-Hsun Lu 6/4 6/2 7/5
Kiemelt kép forrása: eurosport.yahoo.com