RG 19: Befutottak a túlórázók, két hely már elkelt a 16 között a felső ágon is

Ma már a legjobb 16 közé jutás a tét a felső ágon is.

Kezdjük mindjárt a tegnapról a mai napra átcsúszó két mérkőzéssel. Stefanos Tsitsipas és Filip Krajinovic 7-5 6-3 5-5-ös görög vezetésről folytatta. Tsitsipas tegnap hiába hárított két játszmalabdát a harmadik szettben, a mai folytatásban nem tudta gyorsan lezárni a meccset, Krajinovic rövidítésben szépített, a negyedik felvonásban pedig 5-4-nél a szettért adogathatott. A görög a következő játékban egyenlíteni tudott, a tie-breakben pedig egy játszmalabdát is hárítva behúzta a meccset. Tsitsipas a tizenhat között a szintén félbeszakad mérkőzését ma bepótló Stanislas Wawrinkával találkozik. A svájci a bolgár Grigor Dimitrovval futott össze már a torna korai szakaszában, és 7-6 7-6-os vezetéssel érkezett meg a mai napra. A két játékos úgy tűnik nem akart feladni a szokással, és a harmadik játszmában is a tie-breakre bízták a döntést. Ebben a bolgár dominált, de hiába volt öt labdája is a szett megnyeréséhez, Wawrinka az első mérkőzéslabdáját kihasználva nyerte az összecsapást.

A felső ág mai mérkőzései közül elsőként az olasz Fabio Fognini jutott a negyedik körbe, aki négy játszmában múlta felül a spanyol Roberto Bautista Agutot. Nagyjából egy időben a német Alexander Zverev is megváltotta a jegyét a Roland Garros második helyére, igaz az ötödik helyen kiemelt fiatal játékosnak öt játszmára volt szüksége a szerb Dusan Lajovic ellen. Zverev 2-0-ás vezetésnél simán bukta a következő két játszmát, de a döntő felvonásban 2-2 után sorozatban négy játékot nyerve jutott a tizenhat közé. Zverev a következő fordulóban a már korábban említett Fabio Fogninivel találkozik.

F. Fognini (olasz, 9.) – R. Bautista (spanyol, 18.) 7-6 6-4 4-6 6-1
A. Zverev (német, 5.) – D. Lajovic (szerb, 30.) 6-4 6-2 4-6 1-6 6-2